MAL225956391E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225956391E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225956391E3
Beskrivning
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 µF 400 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 360mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.92 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
2.88 A @ 10 kHz
Impedans
270 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
360mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C