MAL225952561E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
I lager: 1
TDK
I lager: 560
TDK
Nichicon
I lager: 242
Nichicon
560 µF 200 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 230mOhm vid 100Hz 3000tim vid 105°C
MAL225952561E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225952561E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225952561E3
Beskrivning
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rippelström @ låg frekvens
2.31 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
3.465 A @ 10 kHz
Impedans
160 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
200 V
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
230mOhm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C