MAL225952331E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225952331E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225952331E3
Beskrivning
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 µF 200 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 340mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.68 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.52 A @ 10 kHz
Impedans
210 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
200 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
340mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C