MAL225942471E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
TDK
TDK
I lager: 511
I lager: 481
Nichicon
I lager: 533
470 µF 200 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 250mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
MAL225942471E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225942471E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225942471E3
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rippelström @ låg frekvens
1.99 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
2.985 A @ 10 kHz
Impedans
160 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spänning - märkt
200 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C