MAL225926221E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
220 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 3 ledningar 600mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
MAL225926221E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225926221E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225926221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.34 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
2.01 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
440 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 3 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-105°C