MAL225923102E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Nichicon
I lager: 200
Nichicon
I lager: 16
1000 µF 250 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 140mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
MAL225923102E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225923102E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225923102E3
Beskrivning
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rippelström @ låg frekvens
3.01 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
4.515 A @ 10 kHz
Impedans
100 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
250 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C