MAL225913221E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225913221E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225913221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 250 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 3 ledningar 420mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.45 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.175 A @ 10 kHz
Impedans
240 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
250 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
420mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 3 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-105°C