MAL225759101E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225759101E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225759101E3
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 500 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 2,1Ohm vid 100 Hz 5000tim vid 85°C
Rippelström @ låg frekvens
970 mA @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.358 A @ 10 kHz
Impedans
1.82 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
500 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,1Ohm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-25°C-85°C