MAL225743391E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225743391E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225743391E3
Beskrivning
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 µF 250 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 320mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 85°C
Rippelström @ låg frekvens
1.85 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.59 A @ 10 kHz
Impedans
210 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spänning - märkt
250 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
320mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-85°C