MAL225723681E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225723681E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225723681E3
Beskrivning
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
680 µF 250 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 270mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 85°C
Rippelström @ låg frekvens
2.16 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.024 A @ 10 kHz
Impedans
200 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
250 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
270mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-85°C