MAL225722152E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225722152E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225722152E3
Beskrivning
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1500 µF 200 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 140mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 85°C
Kategori
Polarisering
Polär
Rippelström @ låg frekvens
3.22 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
4.508 A @ 10 kHz
Impedans
110 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
200 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-85°C