MAL225659562E3
DigiKeys produktnummer
MAL225659562E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225659562E3
Beskrivning
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5600 µF 100 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 47mOhm vid 120 Hz 2000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
3.51 A @ 120 Hz
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,850" (47,00mm)
Spänning - märkt
100 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
47mOhm vid 120 Hz
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C