MAL219376221E3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 315
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 319
Datablad
I lager: 129
I lager: 0
I lager: 0
220 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 390mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
MAL219376221E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219376221E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219376221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.41 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.115 A @ 10 kHz
Impedans
230 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
390mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C