MAL219366151E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219366151E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219366151E3
Beskrivning
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF 400 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 530mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.11 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.665 A @ 10 kHz
Impedans
300 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
530mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C