MAL219361151E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219361151E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219361151E3
Beskrivning
POWER HIGH RIPPLE CURRENT MINIAT
Detaljerad beskrivning
150 µF 600 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 880mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Kategori
Rippelström @ låg frekvens
1.64 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
2.46 A @ 10 kHz
Impedans
620 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
600 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
880mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C