MAL219361121E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219361121E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219361121E3
Beskrivning
POWER HIGH RIPPLE CURRENT MINIAT
Detaljerad beskrivning
120 µF 600 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,095Ohm vid 100Hz 5000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.33 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.995 A @ 10 kHz
Impedans
765 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
600 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,095Ohm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C