MAL219361101E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219361101E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219361101E3
Beskrivning
POWER HIGH RIPPLE CURRENT MINIAT
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 600 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,38Ohm vid 100Hz 5000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.15 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
1.725 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
1.06 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
600 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,38Ohm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C