MAL219357471E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219357471E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219357471E3
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 180mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Serie
Rippelström @ låg frekvens
2.53 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
3.795 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
110 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C