MAL219350181E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219350181E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219350181E3
Beskrivning
POWER HIGH RIPPLE CURRENT MINIAT
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 µF 550 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 830mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.45 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
2.175 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
625 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spänning - märkt
550 V
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
830mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C