MAL219055682E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219055682E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219055682E3
Beskrivning
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6800 µF 16 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 6000tim vid 125°C
Kategori
Klassificeringar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
2.282 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
3.26 A @ 100 kHz
Impedans
21 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
1,319" (33,50mm)
Livslängd @ temp.
6000tim vid 125°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C