MAL215966331E3
DigiKeys produktnummer
4364PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215966331E3
Beskrivning
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 µF 400 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 320mOhm 5000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAL215966331E3 Modeller
Arbetstemperatur
-25°C-105°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.96 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
450 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
320mOhm
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C