MAL215857472E3
DigiKeys produktnummer
MAL215857472E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215857472E3
Beskrivning
CAP ALUM 4700UF 20% 40V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 µF 40 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 3 ledningar 65mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
3.52 A @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
51 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
40 V
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
65mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C