MAL215757471E3
DigiKeys produktnummer
4354PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215757471E3
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 210mOhm 5000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAL215757471E3 Modeller
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Serie
Rippelström @ hög frekvens
3.64 A @ 10 kHz
Förpackning
Bulk
Impedans
290 mOhms
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
210mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C