MAL215749271E3
DigiKeys produktnummer
MAL215749271E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215749271E3
Beskrivning
CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 µF 500 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 670mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 85°C
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Förpackning
Bulk
Impedans
570 mOhms
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
Spänning - märkt
500 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
670mOhm vid 100 Hz
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Livslängd @ temp.
3000tim vid 85°C