MAL215055682E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL215055682E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215055682E3
Beskrivning
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6800 µF 16 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
Tillv.
Klassificeringar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
2.356 A @ 100 Hz
Impedans
18 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
1,476" (37,50mm)
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C