MAL215050222E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL215050222E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215050222E3
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
Tillv.
Klassificeringar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
2.196 A @ 100 Hz
Impedans
19 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
1,319" (33,50mm)
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C