MAL215050221E3
DigiKeys produktnummer
MAL215050221E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215050221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 4000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAL215050221E3 Modeller
Tillv.
Klassificeringar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
474.5 mA @ 100 Hz
Impedans
97 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
0,531" (13,50mm)
Livslängd @ temp.
4000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C