MAL215050102E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL215050102E3CT-ND - Remsbit (CT)
56-MAL215050102E3TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215050102E3
Beskrivning
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 8000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ låg frekvens
1.268 A @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
29 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
Livslängd @ temp.
8000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C