MAL215050102E3 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MAL215050102E3 |
Beskrivning | CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 9 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1000 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 8000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Polarisering Polär |
Tillv. | Klassificeringar |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Rippelström @ låg frekvens 1.268 A @ 100 Hz |
Artikelstatus Aktiv | Impedans 29 mOhms |
Kapacitans | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension 0,492" diam. (12,50mm) |
Spänning - märkt 35 V | Höjd - monterad (max) 1,063" (27,00mm) |
Livslängd @ temp. 8000tim vid 105°C | Monteringstyp |
Arbetstemperatur -55°C-105°C | Inkapsling/låda Radial, kapslad |