MAL214850471E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Rubycon
Uppgradering
Rubycon
I lager: 933
Panasonic Industry
Chemi-Con
Chemi-Con
Nichicon
470 µF 35 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
MAL214850471E3
DigiKeys produktnummer
MAL214850471E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214850471E3
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Serie
Rippelström @ låg frekvens
480 mA @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Impedans
190 mOhms
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,689" (17,50mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C