MAL214831471E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Rubycon
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Rubycon
I lager: 537
Würth Elektronik
I lager: 523
Panasonic Industry
Panasonic Industry
I lager: 606
I lager: 314
I lager: 191
470 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
MAL214831471E3
DigiKeys produktnummer
MAL214831471E3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214831471E3
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Serie
Rippelström @ låg frekvens
530 mA @ 100 Hz
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Impedans
140 mOhms
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C