MAL214831152E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Nichicon
1500 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 105°C
MAL214831152E3
DigiKeys produktnummer
MAL214831152E3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214831152E3
Beskrivning
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.18 A @ 100 Hz
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Impedans
47 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C