MAL214631471E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL214631471E3CT-ND - Remsbit (CT)
56-MAL214631471E3TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214631471E3
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 125°C
Tillv.
Klassificeringar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
1.25 A @ 100 kHz
Impedans
65 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Livslängd @ temp.
3000tim vid 125°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C