MAL214264103E3 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | MAL214264103E3-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MAL214264103E3 |
Beskrivning | CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10000 µF 10 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2500tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Arbetstemperatur -40°C-105°C |
Tillv. | Polarisering Polär |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Bulk | Rippelström @ låg frekvens 2.12 A @ 100 Hz |
Artikelstatus Aktiv | Ledaravstånd 0,295" (7,50mm) |
Kapacitans | Storlek/dimension 0,630" diam. (16,00mm) |
Tolerans ±20% | Höjd - monterad (max) 1,319" (33,50mm) |
Spänning - märkt 10 V | Monteringstyp |
Livslängd @ temp. 2500tim vid 105°C | Inkapsling/låda Radial, kapslad |