MAL214258221E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL214258221E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214258221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 63 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2500tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Rippelström @ hög frekvens
452.2 mA @ 10 kHz
Förpackning
Bulk
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,689" (17,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
63 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Livslängd @ temp.
2500tim vid 105°C