MAL214258109E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL214258109E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214258109E3
Beskrivning
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 63 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2500tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Rippelström @ hög frekvens
81 mA @ 10 kHz
Ledaravstånd
0,079" (2,00mm)
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
63 V
Livslängd @ temp.
2500tim vid 105°C