MAL214231221E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL214231221E3CT-ND - Remsbit (CT)
56-MAL214231221E3TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL214231221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2500tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAL214231221E3 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Rippelström @ hög frekvens
324 mA @ 10 kHz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,531" (13,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
50 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Livslängd @ temp.
2500tim vid 105°C