MAL213658152E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
1500 µF 63 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
MAL213658152E3
DigiKeys produktnummer
MAL213658152E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL213658152E3
Beskrivning
CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.175 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Impedans
33 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,476" (37,50mm)
Spänning - märkt
63 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C