MAL209626122E3
MAL209626122E3
DigiKeys produktnummer
4329PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL209626122E3
Beskrivning
CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1200 µF 400 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar 82mOhm 5000tim vid 85°C
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Rippelström @ hög frekvens
8.55 A @ 10 kHz
Förpackning
Bulk
Impedans
52 mOhms
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
1,575" diam. (40,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
2,756" (70,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
82mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C