MAL209619561E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
560 µF 500 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar 333mOhm 5000tim vid 85°C
MAL209619561E3
DigiKeys produktnummer
4541PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL209619561E3
Beskrivning
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Rippelström @ hög frekvens
5.4 A @ 10 kHz
Förpackning
Bulk
Impedans
296 mOhms
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
2,756" (70,00mm)
Spänning - märkt
500 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
333mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C