MAL205753221E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL205753221E3CT-ND - Remsbit (CT)
56-MAL205753221E3TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL205753221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 250 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 660mOhm vid 100 Hz 12 000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAL205753221E3 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ låg frekvens
1.1 A @ 100 Hz
Impedans
365 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spänning - märkt
250 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
660mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
12 000tim vid 85°C