MAL204850472E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
4700 µF 35 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 4000tim vid 105°C
MAL204850472E3
DigiKeys produktnummer
MAL204850472E3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL204850472E3
Beskrivning
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.95 A @ 100 Hz
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Impedans
34 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,476" (37,50mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
4000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C