K683K15X7RF5UH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 728
KEMET
I lager: 711
TDK
I lager: 834
TDK
I lager: 886
Murata Electronics
I lager: 419
Murata Electronics
I lager: 827
0.068 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K683K15X7RF5UH5
DigiKeys produktnummer
K683K15X7RF5UH5-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K683K15X7RF5UH5
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K683K15X7RF5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)