K561K15X7RK53H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Parametrisk ekvivalent
TDK
560 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K561K15X7RK53H5
DigiKeys produktnummer
K561K15X7RK53H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K561K15X7RK53H5
Beskrivning
CAP CER 560PF 200V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K561K15X7RK53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)