K561J15C0GH5UL2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Uppgradering
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
KEMET
TDK
TDK
I lager: 482
Murata Electronics
I lager: 195
Murata Electronics
I lager: 513
KYOCERA AVX
560 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K561J15C0GH5UL2
DigiKeys produktnummer
K561J15C0GH5UL2-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K561J15C0GH5UL2
Beskrivning
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K561J15C0GH5UL2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)