K561J10C0GF5TL2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 22 043
Datablad
Uppgradering
Datablad
Uppgradering
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
560 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K561J10C0GF5TL2
DigiKeys produktnummer
K561J10C0GF5TL2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K561J10C0GF5TL2
Beskrivning
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K561J10C0GF5TL2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,205" (5,20mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)