K561J10C0GF53H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
TDK
TDK
Murata Electronics
I lager: 602
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
560 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K561J10C0GF53H5
DigiKeys produktnummer
K561J10C0GF53H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K561J10C0GF53H5
Beskrivning
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K561J10C0GF53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,244" (6,20mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)