K560K15C0GK5UH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
I lager: 0
Datablad
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
56 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K560K15C0GK5UH5
DigiKeys produktnummer
K560K15C0GK5UH5-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K560K15C0GK5UH5
Beskrivning
CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K560K15C0GK5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)