K474K20X0UH63H5H
DigiKeys produktnummer
BC3210-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K474K20X0UH63H5H
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 100V X0U RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X0U Radial
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)