K473M20X7RK5TL2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
0.047 µF ±20% 200V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K473M20X7RK5TL2
DigiKeys produktnummer
K473M20X7RK5TL2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K473M20X7RK5TL2
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 200V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K473M20X7RK5TL2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)